Home > Sėkmės istorijos > Lawrence‘as Ellisonas – žmogus, nežinantis žodžio „lygiosios“

Lawrence‘as Ellisonas – žmogus, nežinantis žodžio „lygiosios“

November 17th, 2009 Leave a comment Go to comments

Į istorijos puslapius patenka tik nugalėtojai, nuolatos pirmaujantys žmonės. Ne paslaptis, kad į juos dažniausiai nukreipti ir kamerų objektyviai, o žurnalistai interviu su jais priversti laukti metus ar dar daugiau. Lawrenco Ellisono įkurta IT bendrovė „Oracle“ nusileidžia „Microsoft“, tačiau ar dėl to jį galima vadinti „antruoju“? Tikrai ne, nes L. Ellisonas visuomet stengiasi būti pirmas ir, kas žino, gal vieną dieną, „Oracle“ vardas bus minimas prieš „Microsoft“?

Sunki pradžia paskatino siekti aukštumų

Lawrence‘as Ellisonas gimė 1944 – aisiais Čikagoje. Gyvenimo pradžia būsimam milijonieriui nebuvo lengva. Vaikas augo su įtėviais, vos gimusį, jį paliko devyniolikmetė motina (pirmą kartą savo mamą Lawrence‘as Ellisonas pamatė būdamas 48 – erių), kas jo tėvas – nežinoma iki šiol. Kai berniukui buvo 9 mėnesiai, jį įsivaikino Lillian Spellman Ellison ir Louisas Ellisonas – iš Odesos kilusių žydų šeima. Jii nebuvo pasiturinti, nes didžiąją santaupų dalį prarado „didžiosios depresijos“ metu (1930 m. ekonominė krizė JAV – aut. past.). Lawrence‘as Ellisonas teigimu, būtent tuomet atsirado nenugalimas noras pirmauti, būti nugalėtoju.

Baigęs mokyklą, jaunuolis įstojo į Ilinojaus universitetą, tačiau mirus motinai, jį metė. Vėliau semestrą mokėsi Čikagos universitete, iš kurio buvo pašalintas dėl konfliktų su dėstytojais. Mokydamasis Čikagoje, Lawrence‘as Ellisonas pirmą kartą susidūrė su programavimu.

Sėkmę atnešė užsispyrimas

1970-aisiais Lawrence‘as Ellisonas dirbo technologijų bendrovėje „Ampex“. Čia, įkvėptas informatikos teoretiko Edgaro F. Coddo darbų, jis pradėjo projektą „Oracle“, unikalią tarnybinių stočių tvarkymo programą. 1977 – aisiais investavęs 2 tūkst. JAV dolerių Lawrence‘as Ellisonas įkūrė savo bendrovę, kurioje toliau tęsė mažai vilčių teikiantį projektą.

Lawrence‘u Ellisonu tikėjo nedaugelis, tačiau pasirodė, kad jie klydo. Jau netrukus „Oracle“ programinė įranga pradėjo konkuruoti su tokiomis technologijų milžinėmis kaip IBM ar „Microsoft“.

Tarp kompiuterines technologijas kuriančių bendrovių užvirė arši konkurencinė kova, lydere tapdavo tai viena, tai kita įmonė. 1990 m. „Oracle“ pateko į gilią finansinę krizę. Bendrovė buvo priversta 400 darbuotojų, dėl apskaitos klaidų jai teko nuolat lankytis teismuose, kas „Oracle“ vos neprivedė prie bankroto. Kaip vėliau teigė jos vadovas, tuomet, kai reikėjo labiausiai rūpintis siūlomų paslaugų kokybe, visas bendrovės dėmesys buvo sukoncentruotas į verslo plėtrą – tai buvo didžiulė klaida. „Galbūt, taip elgiasi „Microsoft“, bet mes nedarome reklamos. Mūsų verslas – technologijos, ne reklama. Juk nedėsime reklamos savo tarnybinėse stotyse“ – sako Lawrence‘as Ellisonas. Tačiau galų gale bendrovei pavyko pakilti iš duobės ir po ilgos pertraukos „Oracle“ vėl tapo duomenų bazių kūrimo lydere.

„Jei nenorite, neprašau manimi tikėti, bet savo finansines ataskaitas skelbiame kas 3 mėnesius. Mūsų augimas stulbinantis, mūsų pelnas milžiniškas. Esame pirmaujantys duomenų bazių kūrėjai pasaulyje. Ar galite teigti, kad informacinio amžiaus aušroje mūsų pasiekimai maži?“, – viename savo interviu teigė „Oracle“ įkūrėjas.

Vienas turtingiausių žmonių pasaulyje

Stulbinanti bendrovės sėkmė Lawrence‘ui Ellisonui atnešė milžinišką turtą. Šiuo metu jis turtingiausių pasaulio žmonių sąraše užima 11 vietą. „Oracle“ vadovo turtas vertinamas 21,5 mlrd. JAV dolerių.

„Mėgstu laimėti…Noriu laimėti pasaulio taurę… Noriu, kad „Oracle“ būtų didžiausia pasaulyje technologijų bendrovė, noriu pralenkti „Microsoft“ – tai mėgstamiausios Lawrence‘o Ellisono frazės.

Šaltinis: Mindaugas Urbonas | Alfa.lt

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.